Слух людини залежить від дрібних кровоносних судин і нервів у внутрішньому вусі. Дослідники вважають, що з плином часу, високий рівень глюкози в крові може привести до пошкодження цих судин і нервів, знизивши здатність чути.

Думаю, у мене немає проблем зі слухом!

Ви впевнені? Симптоми втрати слуху досить важко помітити. Можливо ваш лікар не завжди звертає на це увагу. У будь-якому випадку ви завжди можете самостійно зробити необхідні тести. Втрата слуху не має вікових обмежень. З подібною проблемою можуть зіткнутися навіть діти. Ось декілька ознак, які можуть викликати занепокоєння:

- Ви часто просите людей повторити сказане;

- Вам важко брати участь у бесіді, в якій беруть участь кілька людей;

- Вам важко слухати в людних місцях (наприклад в шумному ресторані);

- Вам важко розуміти жіночі та дитячі голоси;

- Ви дуже голосно вмикаєте телевізор і оточуючі це помічають.

Якщо ви запідозрили недобре, поговоріть з фахівцем і пройдіть якісне обстеження. Можливо, проблема зовсім не така вже суттєва. Вам призначать правильне і своєчасне лікування. Найчастіше діабетики стикаються з таким діагнозом, як нейросенсорна приглухуватість. Вона важко виліковна, тому краще вчасно розпізнати недугу.

У такому випадку вам можуть призначити слуховий апарат. Сучасні пристрої не просто збільшують гучність, а допомагають поліпшити якість звуків. Не бійтеся, що апарат помітять оточуючі. Сучасні технології дозволяють зменшити їх до мінімальних розмірів. І, повірте, поганий слух куди більш помітний.